Gezi Parkı Davası’nın internet sitesine erişim engellendi

Gezi Parkı Davası ile ilgili yayın yapan geziyisavunuyoruz.org isimli internet sitesine erişim, Ankara 3. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından engellendi. 

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin, aralarında iş insanı, gazeteci, yazar, avukat, mimar, şehir plancısı, film yapımcısı ve sanatçıların bulunduğu 16 kişinin yargılandığı dava ile ilgili bilgilendirme amacıyla 20 Mayıs’ta yayına başlayan internet sitesi hakkında erişim engelleme kararı verildi. Ankara 3. Sulh Ceza Hâkimliği’nin 16 Temmuz’da verdiği karar, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’a dayandırıldı. 

İnternet sitesinde ne vardı?

Kapatılan internet sitesinde, Gezi Parkı eylemleri sırasında çekilen videolar ve fotoğraflar, davaya ilişkin iddianamenin özeti, yargılananların mahkemede yapılan sorguları, dava sırasında çizilen karikatürler, duruşmaların öncesinde otobüslerin kalkış yeri ve saati, halka açık toplantıların duyuruları bulunuyordu. 


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar