Prof. Daron Acemoğlu, Bilkent Üniversitesi’nde konuştu: “Bir şirketin başarısızlığı diğerini, bu da bütün ekonomiyi etkiler”

Haber: Batu Bozkürk & Okan Yücel

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü, geniş kapsamlı ve yoğun katılımlı bir ekonomi çalıştayı düzenledi. Çalıştayın konuşmacılarından MIT Ekonomi Profesörü ve Bilim Akademisi Üyesi Daron Acemoğlu, şirketlerin başarısı ve başarısızlığı üzerine bir konuşma yaptı. Acemoğlu, şirketlerin birinin başarısızlığının diğerini etkilediğini ve böylece bütün ekonominin zarar gördüğünü söyledi.

Şikago Üniversitesi Ekonomi Profesörü Ufuk Akçiğit ise eğitim ve inovasyon politikaları arasındaki ilişkiyi Danimarka üzerinden anlatan bir sunum yaptı. Akçiğit, gelir dağılımı ve eğitim kalitesi arasındaki etkileşimi inceledi.

Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Burçin Kısacıkoğlu politika yapıcıların finansal piyasalara ve ekonomik verilere etkisini irdeleyen bir konuşma gerçekleştirirken yine Bilkent Üniversitesi’nden Sang Sook Lee tüketim riskinin paylaşılmasını yaptığı sunumla anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar