Canan Kaftancıoğlu’na toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 2012-2017 yılları arasında sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar nedeniyle yargılandığı davada karar çıktı. Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sonucunda Kaftancıoğlu beş ayrı suçlamadan toplam 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cezalar ertelenmedi ve hükmün açıklanması da geri bırakılmadı. Dosya istinafa gidecek. Kaftancıoğlu tutuklanmadı.

Kaftancıoğlu “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama”, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” , “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar