Ekrem İmamoğlu’ndan araçlarla ilgili yeni açıklama: “Bizi ilk alkışlaması gereken hükümet”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’na onur konuğu olarak katıldı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yenikapı’da sergilenen araçlar hakkındaki tüm rakamların pazar günü açıklanacağını belirten İmamoğlu, “Bizi ilk alkışlaması gereken hükümetin üyeleri” dedi.

Parçası olmayacağım”

İBB Başkanı İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul’a kayyum atanmasıyla ilgili “Pazar günü açıklayacağım” sözlerine “Polemikle ilgili hiç yeteneğim yok, hiç anlamam. Bugün ne diyorsam beş yıl sonra da aynı şeyleri söyleyeceğim. Polemik marifetmiş gibi bir ortam yaratılıyor, parçası olmayacağım” diyerek yanıt verdi.

Araçlarla ilgili rakamlar pazar günü açıklanacak

İmamoğlu, Yenikapı’da sergilenen araçlarla ilgili de şöyle konuştu: “Biz israfı topluma anlatmak istiyoruz. İsrafın boyutlarını onlara hissettirmek istiyoruz. İsraf konusunda ne kadar gereksiz kamu harcaması varsa hepsini göstereceğiz sonuna kadar. Bu bir siyasi mesele değil. İşsizliğin bu kadar arttığı yerde herkesin, hükümetin de bunu alkışlaması gerekir. Hangi bakanlık hangi kurum varsa kendine çekidüzen vermeli. Herkes ders çıkarmalı. CHP’li belediyeler de ders çıkarsın, merkezi hükümet de ders çıkarsın. Tüm partilere oy veren insanlar bizi alkışlıyor, bazıları da içinden alkışlıyor.”

İmamoğlu ayrıca, araçlarla ilgili toplam bilgiyi pazar günü açıklayacaklarını da sözlerine eklerken “Görünmeyen kısmı da var. 23 Haziran’dan önce bir kısmı iade edilmiş. Olsun, o da güzel. Arkadaşlarımız çalışıyor tüm rakamları açıklayacağız” dedi.

Canan Hanım’a sonuna kadar destek olacağım”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hapis cezası almasına dair soruyu da cevaplayan İmamoğlu şunları söyledi: “Karar can sıkıcıdır, Canan Kaftancıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisinin il başkanıdır. Bu hukuksuzluğun ise mahkemelerde giderileceğine inanıyorum. En doğru kararı vereceklerine inanıyorum. Canan Hanım’a sonuna kadar destek olacağım.” 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus