Prof. Bengi Semerci anlatıyor (36): Çocuğa ödev yapma alışkanlığı nasıl kazandırılır

Ödev verilmeli mi verilmemeli mi? Ne kadar verilmeli? Verildiği zaman çocuğa ödev yapma alışkanlığı nasıl kazandırılacak? Ödevleri kendi mi yapmalı yoksa yardım mı etmeli? Ödev sözkonusu olunca akla gelen ne kadar çok soru var?

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda ödevin işlevlerinden ve oluşturabileceği sorunlardan bahsediyor. Aileler ve çocuklar arasında sorun çıkmaması, ayrıca ödevlerin çocuklar için yararlı olması için yapılması gerekenleri ve kuralları anlatıyor. Ödevlerin daha sorunsuz yapılabilmesi için gerekli olan stratejileri açıklıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar