ParaPolitik (1): “Enflasyon rakamını gerçekçi bulan kimse yok”

Parapolitik” programının 1. bölümünde Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Okan Yücel’in sorularını yanıtladı. Karatepe, Türkiye’nin Suriye operasyonuna ABD’nin gerçekleştirebileceği muhtemel yaptırımlar ile Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.

Prof. Karatepe, ABD’den ve diğer ülkelerden Türkiye’nin ekonomisini ağır şekilde etkileyecek yaptırımlar gelmesinin muhtemel olmadığını söyledi. TÜİK’in 2019 yılı Eylül ayına ilişkin olarak açıkladığı yüzde 9.26’lık enflasyon rakamı hakkında ise toplumun karşılaştığı hayat pahalılığını yansıtmadığı yorumunda bulunan Karatepe, “Enflasyon rakamını gerçekçi bulan kimse yok” dedi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar