Amerikan Fizik Topluluğu (APS) Saharov İnsan Hakları Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Ayşe Erzan: “Bu ödül sadece bana değil, Barış Akademisyenleri’ne de verilmiş bir ödüldür”

American Physical Society’nin (APS-Amerikan Fizik Topluluğu) İnsan Hakları Ödülü bu yıl fizikçi Prof. Dr. Ayşe Erzan’a verildi.

Fizikçi ve insan hakları savunucusu Andrey Saharov anısına iki yılda bir verilen ödülü Ayşe Erzan, hayatı boyunca yaptığı insan hakları alanındaki çalışmalarından dolayı aldı.

“Bu ödül Barış Akademisyenleri’ne de verilmiş bir ödüldür”

Barış Akademisyenleri’nin haberlerini, dayanışmasını fizik camiasıyla paylaştığı için bu ödüle layık görüldüğünü söyleyen Erzan, ödülün sadece kendisine değil, Barış Akademisyenleri’ne de verildiğinin altını çizdi:

“Çok uzun senelerdir insan haklarıyla, özellikle bilim insanlarının, aydınların uğradıkları baskılarla ilgileniyorum. Bu ödül bence bana verilmiş bir ödül değil, Barış Akademisyenleri’nin mücadelesine verilmiş bir ödüldür. Andrey’in anısına verilen ama aslında Barış Akademisyenleri’ne verilen bir ödüldür.”

Söyleşinin tamamı için:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar