“Türkiye’nin demokratları ile Kürtler arasındaki bağın geri dönülmez şekilde koptuğu tezi yanlış ve faydasız” – Edgar Şar ile söyleşi

Edgar Şar, Gazete Duvar‘da yazdığı “Muhalefetin Türkiye Hayali ve Kürtler” başlıklı yazısında “CHP’nin Suriye operasyonuna desteğini açıklaması Türkiye Kürtleri ile CHP arasında yerel seçimlerde yaşanan yakınlaşmayı olumsuz mu etkiler?” sorusu üzerinden gelişen tartışmalara farklı bir perspektifle yaklaşıyor. Bu yaklaşım üzerinden Gülçin Karabağ ve Edgar Şar Suriye operasyonu sonrasında muhalefet bloku ve Kürtler arasındaki ilişkiyi değerlendirdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar