Aksaray’da bir ilkokulda velilerin otizmli çocukları yuhaladığı iddia edildi, sosyal medyadan olaya tepki yağdı

Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıfının kapatılmasını isteyen velilerin okul çıkış saatinde bir araya gelerek otizmli çocukları yuhaladığı iddia edildi.

Aksaray’da meydana gelen olayda, otizmli çocukların kendi çocukları ile aynı okulda eğitim görmesine karşı çıkarak okul çıkış saatinde bir araya gelen velilerin, otizmli öğrencileri ve öğrencilerin velilerini yuhaladığı, okul müdürünün de bu eylemi desteklediği iddia edildi. Olay üzerine Türkiye Otizm Meclisi şu açıklamayı yaptı:

Olay sosyal medyada da büyük tepkiye yol açtı. Otizmli öğrencilerin yuhalandığı iddiası sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Pek çok kullanıcı olaya tepkisini dile getirdi:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar