Medyascope özel haber- Aksaray’da otizmli öğrenciler yuhalandı mı, okuldaki tel örgülü saha neden yapıldı?

Haber: Batu Bozkürk & Özge Çakır

Türkiye son günlerde, Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda otizmli öğrencilerin ayrımcılığa uğradığı ve yuhalandığı iddialarıyla sarsıldı. Medyascope’tan Batu Bozkürk ve Özge Çakır kente giderek bu iddiaları araştırdı, hem otizmli öğrencileri yuhaladığı iddia edilen bir veliye hem de otizmli bir öğrencinin annesine mikrofon uzattı.

Velilerin anlattıklarının sonucunda yuhalama iddiaları teyit edilemedi; okul bahçesindeki tel örgülü iki spor sahası ise kafalarda yeni soru işaretlerine yol açtı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar