Erkek şiddeti devam ediyor: Bir kadın daha çocuklarının gözü önünde sopayla dövülerek öldürüldü

Halidiye el Hamit (29), Konya’nın Meram ilçesinde yaşıyordu. Hamit, 15 Kasım gecesi saat 01.00 sıralarında, birlikte olduğu erkek tarafından dört yaşındaki çocuklarının gözü önünde sopayla darp edilerek öldürüldü. 

DHA’nın haberine göre Suriye uyruklu olduğu belirtilen Halidiye el Hamit ve birlikte olduğu erkek Mahmud el Hüseyin (32) arasında bilinmeyen bir nedenden tartışma çıktı. Tartışma sırasında katil zanlısı, Halidiye el Hamit’e dört yaşındaki çocuklarının gözü önünde sopayla saldırdı. Hamit’in baygınlık geçirdiğini düşünen Hüseyin, iki saat sonra uyanmadığını görünce komşularından yardım isteyerek sağlık ekiplerine haber verilmesini istedi. Komşular polise ve sağlık ekiplerinde haber verdi. 

Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Halidiye el Hamit’in yaşamını yitirdiği saptandı. Hamit’in cansız bedeni yapılan incelemenin ardından otopsi için Konya Numune Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Gözaltına alınan Mahmud el Hüseyin polis merkezine götürüldü.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar