“’Aslında’ beden, yuva, sır ve isyan/itiraz”: Kadın Yazısı Festivali başladı

Haber: Edanur Tanış & Gamze Elvan

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve altı farklı mekanda gerçekleştirilecek olan Kadın Yazısı Festivali’nin açılış konuşmasını Necmiye Alpay ve Berfin Atlı yaptı. Yurtdışından konukların da yer aldığı 59 konuşmacının yanı sıra, festival kapsamında sanatçı söyleşileri ve “Kitap Kapakları Sergisi” de meraklılarıyla buluşuyor. Dokuz gün sürecek, “Aslında” temasından yola çıkan festivalin dört günü “Aslında Beden”, “Aslında İsyan/İtiraz”, “Aslında Yuva” ve “Aslında Sır” konuları üzerine odaklanıyor. 

Festivalin organizatör ve konuşmacılarından Berfin Atlı, kadınların eserlerinde kendi “kadın” kahramanlarını yazarken dahi çekimser olduğunu hissettiğimiz edebiyat dünyasında “kadın yazısı” vurgusunun son derece önemli olduğunu belirtti.  

Biz de Medyascope olarak, festivalde yer alan Müge Sökmen, Sevcan Tiftik ve Berfin Atlı ile konuştuk.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar