Boşandığı erkek tarafından satırlı saldırıya uğrayan Ayşe Tuba Arslan 44 gündür sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti

Eskişehir’de yaşayan Ayşe Tuba Arslan (44), boşandığı erkek Yalçın Özalpay (52) tarafından satırla saldırıya uğramıştı. 44 gündür yaşam mücadelesi veren Arslan, dün hayatını kaybetti.

Ayşe Tuba Arslan, 11 Ekim günü Eskişehir’in Odunpazarı ilçesindeki Atatürk Bulvarı’nda işten eve dönerken, altı ay önce boşandığı Yalçın Özalpay’ın satırlı saldırısına uğramıştı. Saldırıda ağır yaralanan Arslan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılmış, burada tedavi altına alınmıştı. Ayşe Tuba Arslan, 44 gündür verdiği yaşam mücadelesini dün kaybetti. Arslan’ın cenazesi bugün toprağa verilecek.

Olay sonrasında çevredekilerin müdahalesiyle yakalanan Yalçın Özalpay ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Baba Arslan: “Daha kaç Tuba’nın canı yanması lazım?”

Ayşe Tuba Arslan yaşam mücadelesi verirken kızını hastanede bekleyen baba Serdar Arslan “Bu şiddetin durması için daha kaç Tuba’nın canı yanması, ölmesi lazım? Nasıl kıydın kızıma?” diyerek isyan etmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar