“Karşılaştığımız hiçbir sığınmacı kadın ve LGBTİ+ tacize uğramadığını söylemedi” -“Erkek şiddetinden kaçarken…” kitabının yazarları Beril Eski ve Emel Coşkun ile söyleşi

Türkiye’de kadın ve LGBTİ+ sığınmacılar kitabı çıktı

Beril Eski ve Emel Coşkun’un hazırladığı Türkiye’ye gelen kadın ve LGBTİ+’ların sorunlarını inceleyen “Erkek şiddetinden kaçarken… Türkiye’de kadın ve LGBTİ+ sığınmacılar” kitabı çıktı.

Kitap, sığınmacı kadın ve LGBTİ+’ların Türkiye’ye geldikten sonra yaşadıkları sorunları, karşılaştıkları zorlukları anlatıyor. Kendi ülkelerinde erkek şiddetinden uzaklaşıp Türkiye’ye sığınmaya çalışan kadın ve LGBTİ+’ların burada da benzer sorunlara maruz bırakıldıkları anlatılıyor.

Eski ve Coşkun, sığınmacı kadın ve LGBTİ+’lara dayanıştıkları kadınlar vesilesiyle ulaşarak, onların maruz bırakıldıkları şiddeti raporlaştırmış. Kitap da bu raporlardan oluşuyor. Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından kitaplaştırılan raporu Serap Korkusuz ve Ülkü Gündoğdu yayına hazırladı.

Eski ve Coşkun ile kitap hakkında yapılan söyleşiyi şuradan izleyebilirsiniz:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar