ODTÜ’de gerçekleştirilen 16. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi’nde söz söyleme hakları ellerinden alınmış akademisyenler bir araya geldi

1967 yılında kurulan TÜRK Sosyal Bilimler Derneği’nin organize ettiği 16. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi, 26-27-28 Kasım 2019 tarihlerinde, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Toplam 490 konuşmacının olduğu kongreye akademisyenlerin yanı sıra sendika ve dernek üyeleri de katıldı. Üç gün içinde gerçekleştirilen 78 oturumda sosyal bilimlere ilişkin farklı konular ele alındı.

Türk Sosyal Bilimler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Galip Yalman, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Güngen, Eski Başkan Oğuz Oyan ve akademisyen Ülkü Doğanay‘ın yanı sıra oturumları takip eden öğrenciler de açıklamalarda bulundu.

Haber: Okan Yücel & Özgür Özdemir  / Kurgu: Batu Bozkürk

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar