“Saddam sonrası doğan Iraklı gençler yönetimden rahatsız ve yeni bir Irak milliyetçiliği inşası talep ediyor” – Gizem Bilgin Aytaç ile söyleşi

Gülçin Karabağ konuğu İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Gizem Bilgin Aytaç ile Lübnan, Irak ve İran’daki toplumsal hareketler üzerine söyleşti. Dış Politikada Kadınlar İnisiyatifi üyesi de olan Aytaç, “insani güvenlik” kavramı üzerinden eleştirel güvenlik çalışmaları perspektifiyle özellikle Irak’ın 2003 sonrası sürecine odaklandı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar