İşten çıkarılan gazetecilerden Hürriyet’in önünde eylem: “40 gün geçti hâlâ haklarımızı vermediler”

Caner Polat & Hazar Dost

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyeleri, Hürriyet gazetesinde işten çıkarılan 45 gazetecinin haklarının 40 gün geçmesine rağmen verilmemesi üzerine gazetenin İstanbul Bağcılar’daki merkez binası önünde açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Demirören Grubu hem mağdur ettiği 45 gazetecinin hakkını kuruşu kuruşuna ödeyecek hem de sendika hakkına saygı göstermeyi öğrenecek” denildi.

Hürriyet gazetesinin önünde yapılan basın açıklamasına işten atılan 45 gazetecinin yanı sıra, Türk-İş İstanbul Bölge Temsilcisi Adnan Uyar ve Türk-İş’e bağlı diğer sendikalı işçiler de destek verdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar