Nihal Olçok, Medyascope’a doğruladı: “Davutoğlu’nun partisinin kurucuları arasında olacağım”

15 Temmuz darbe girişimi sırasında eşi Erol Olçok ile oğlu Abdullah Tayyip Olçok, Boğaziçi Köprüsü girişinde darbeciler tarafından katledilen Nihal OlçokAhmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin kurucular kurulu üyesi olacağını doğruladı.

Telefonda görüştüğümüz Nihal Olçok, basında yer alan kulis haberlerinin doğru olduğunu ve Ahmet Davutoğlu’nun partisinin kurucuları arasında yer alacağını teyit etti. 

Nihal Olçok’un eşi Erol Olçok, AKP’nin kuruluşunda ve sonrasında uzun yıllar partinin seçim ve tanıtım kampanyalarını yürütmüştü. Erol Olçok, Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın arkadaşı olarak biliniyordu. 

Nihal Olçok, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, FETÖ ile mücadelede yetersiz kaldığı gerekçesiyle AKP’ye yönelttiği eleştirilerle kamuoyunun dikkatini çekiyordu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar