CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ile Ceren Özdemir cinayeti üzerine: “Olayda en büyük sorumluluk Ordu Valisi’nin, derhal istifa etmeli”

Ordu Üniversitesi öğrencisi Ceren Özdemir‘in 3 Aralık Salı akşamı evinin önünde saldırıya uğrayarak öldürülmesi olayını CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ile konuştuk. Cinayeti yakından takip eden Adıgüzel, katil zanlısı Özgür Arduç’un cinayeti işlemeden önce neler yaptığını ilk kez Medyascope ekranlarında anlattı.

Olayın aydınlatılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde soru önergesi verdiğini söyleyen Adıgüzel, katil zanlısının firari olduğunu hatırlatarak “Olayda en büyük sorumluluk Ordu Valisi’nin, derhal istifa etmeli” dedi.

Kadın cinayetlerinin son yıllardaki artışına da dikkat çeken Adıgüzel, “Süleyman Soylu ‘Sistemde bir sorun yok’ diyor. Abduhamit Gül çıkıp ‘İyi hal indirimi vicdanları sızlatıyor’ diyor. Bu bir çelişkidir. Toplum vicdanını yaralayan bu olaylarda mutlaka yasal düzenleme yapılmalı” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar