Ordulular: “Ceren Özdemir cinayeti önlenebilirdi”

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 3 Aralık’ta katledilen üniversitesi öğrencisi ve balerin Ceren Özdemir’in (20) ardından kentte yas var. Ceren’in evine taziye ziyaretleri sürüyor, ailesi ise bitkin. Kentte yaşayan kadınlar tedirgin. Yurttaşlar, “Ceren Özdemir cinayeti önlenebilirdi” diyor. Katil Özgür Arduç’un bir gün önce gidip limonata ve poğaça yediği pastanenin işletmecisi Mehmet Kanber, “Olaydan sonra resmini gördüğümde dedim ki; bu, buraya gelen kişi. Fotoğrafları medyada paylaşılsaydı teşhis edilebilirdi” diye konuşuyor.

Av malzemeleri dükkânı işleten Rafet Yeşilyurt da faili cinayetten önce görenlerden. Yeşilyurt, dükkânında Arduç’la arasında geçen konuşmaları şöyle anlatıyor: “Müşteri gibi geldi. ‘Zıpkın bakıyorum, ama şimdi almak istemiyorum. Bir yere gideceğim, dönüşte almak istiyorum’ dedi. Ben de ‘Almak istemiyorsan neden bakıyorsun?dedim.”

Katil Arduç’un bir gece konakladığı Vegas Otel ise, o gün görevli olan resepsiyon görevlisinin artık otelde çalışmadığını öne sürüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar