Selahattin Demirtaş’ın kitabı “Devran”, okuma tiyatrosuyla seyirciyle buluştu: Başak Demirtaş ile söyleşi

Oyuncu Jülide Kural ve Ömer Şahin, Edirne Cezaevi’nde tutulan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı ikinci öykü kitabı “Devran”ı dün akşam (11 Ocak 2019) sanatseverlerle buluşturdu. Okuma tiyatrosunda Kural ve Şahin’e, müzisyenler Talat Yeşil ve Cemal Özkan eşlik etti. Geceye İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş katıldı. Oyunu izlemeye gelen diğer seyirciler arasında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, eski HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ve CHP’li Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Kadir İnanır ve Gülten Kaya vardı. 

Okuma tiyatrosu başlamadan önce Selahattin Demirtaş’ın selam yollayıp teşekkür ettiği telefon ses kaydı dinlendi. Demirtaş, “Salonda bulunan bulunmayan herkese çok teşekkür ediyor, selamlar söylüyorum. Emek veren herkesin eline emeğine sağlık. Onların sıcak mesajları bizim hücrelerimizi ısıtıyor” dedi.

Başak Demirtaş, Filiz Kerestecioğlu, Hüda Kaya ve Jülide Kural, Medyascope’a konuştu. Dilek İmamoğlu ve Selvi Kılıçdaroğlu’nun oyuna gelmesiyle ilgili konuşan Başak Demirtaş, “Gelecek özgür günlere dair umudumu büyütmeme yardımcı oluyor, moral oluyor. Böyle bir dayanışma göstermeleri beni çok mutlu etti” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar