Erkek şiddeti devam ediyor: Cezaevinden yeni çıkan erkek, evli olduğu kadını ve annesini öldürdü

Cezaevinden yeni çıkan Tahsin Yüksekova (38) dün akşam Kadıköy Cemil Topuzlu Caddesi’nde evli olduğu Seyhan Yüksekova’yı (37) ve annesi Zülfiye Yüksekova’yı katletti.

Çiçekçilik yaptığı öğrenilen Seyhan Yüksekova’nın dükkanına gelen Tahsin Yüksekova, tartışma çıkarttı. İlerleyen dakikalarda yanındaki silahla Seyhan Yüksekova’ya birkaç el ateş etti, yere yıkılmasını bekledikten sonra da aynı cadde üzerinde çiçekçilik yapan annesi Zülfiye Yüksekova’nın yanına gidip, ona da birkaç el ateş etti.

Görgü tanıkları, Tahsin Yüksekova’nın kız kardeşine de ateş ettiğini, ancak kadının yara almadan kaçmayı başardığını anlattı. Olaydan sonra minibüse binip kaçan katil zanlısı, aynı akşam Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından silahıyla birlikte İstanbul Ataşehir’de yakalandı. 

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalelerin ardından ağır yaralı iki kadın ambulansla hastaneye kaldırdı. Ancak her iki kadın, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar