Ahmet Davutoğlu, İstanbul il binasını açtı: “Bir ülkede parti kurmak cesaret işiyse orada demokrasi olmaz, biz bu korku iklimini değiştireceğiz”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nın açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Davutoğlu, “Bir gün dost olunan bir ülkeye ertesi gün düşman olunuyor. Dış politika hamaset ve öfke alanı değildir. Dış politika soğukkanlı, rasyonel ve esnek yönetilmesi gereken bir alandır” dedi.

Davutoğlu, cemrenin havaya düşmesinin baharın habercisi, Gelecek Partisi’nin de ülke iklimine bir bahar habercisi olduğunu söyledi. Hakaretlere ve iftiralara uğradıklarını ancak kendi üsluplarını hiçbir zaman bozmadıklarını dile getiren Davutoğlu, “Değişik partilerden yetkililerin ya da vatandaşların iltifat için söyledikleri bir şey var: ‘Sayın Genel Başkan sizi ve ekibinizi tebrik ediyoruz, cesaret gösterdiniz.’ Arkadaşlar, bir ülkede parti kurmak cesaret işiyse orada demokrasi olmaz. İşte burada söylüyorum, bu korku iklimini dağıtacağız” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan önce açılış konuşmasını yapan İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ise, “Bugün tarihi bir gün. Bu mekan Türkiye siyasetin merkezi olacak. Bu kapı ahlaki siyasetin adresi olacak. Güzel olan ne varsa buraya girecek. Buraya asla kin, nefret, ayrımcılık girmeyecek” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar