Gezi Davası’nda beraat eden Mücella Yapıcı, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Hakan Altınay ve Çiğdem Mater Utku konuştu: “27 aydır süren eziyet bitti”

16 sanığın “hükümeti devirmeye teşebbüs” suçlamasıyla yargılandığı Gezi Davası’nın altıncı duruşmasından, tek tutuklu sanık Osman Kavala’nın da aralarında bulunduğu dokuz kişi için beraat kararı çıktı. Silivri Cezaevi Yerleşkesi’nde yapılan duruşmanın çıkışında sanıklar sevinçle karşılandı. Ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen ve beraat eden sanık Mücella Yapıcı, “Gezi, mahkemeyi bile hukuka davet etti” dedi. Sanıklardan Hakan Altınay ise “Neden başladığını bilmediğimiz için neden bittiğini de bilmiyoruz. 27 aydır süren eziyet sona erdi” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar