Öğrenci Sendikası’ndan zamlara karşı imza kampanyası: “Açlıkla sınav olmaz”

Öğrenci Sendikası, sosyal medyada  “Açlıkla Sınav Olmaz” etiketiyle başlattığı imza kampanyası kapsamında bugün Yeditepe Üniversitesi önünde yemekhane zamlarına karşı imza topladı.  

Yurt fiyatlarının yüksekliğini, KYK kredisinin veya bursunun geçinmek için yetersiz olduğunu, sigortalı veya sigortasız çalışan öğrencilerin günden güne arttığını belirten sendikalı öğrenciler yaklaşık 30 bin imza topladıklarını söyledi. Medyascope’a konuşan sendika görevlisi Furkan Seyhan, “Öğrenciler hızlı bir işçileşme sürecine girdi. Önceden harçlıklarımızla zor geçinirken artık böyle bir gündem kalmadı. Buradan çıkıp işe gideceğiz” dedi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar