Prof. Dr. Zafer Yenal: “Tarım ve gıda, doğa ve diğer insanlarla nasıl ilişkilendiğimizin en önemli göstergesi”

Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nin (İPM) “İstanbul Perspektifleri Söyleşi Serisi” kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Yenal, “Şehrin Tadı: İstanbul’da Yemek ve Tarım” panelinde konuştu.

Son 15-20 senedir çeşitli vesilelerle farklı mecralarda yemeğin çok fazla konuşulduğunu belirten Yenal şunları söyledi: “Tarım, doğa ve diğer insanlarla birincil derecede nasıl ilişkilendiğimizi gösteren en önemli sektörlerden biri. Ne yiyip ne içtiğimiz ne kadar sağlıklı ve huzurlu olduğumuzla ilişkili. Dolayısıyla sadece  yediğimiz içtiğimizin daha ekolojik olması ya da daha doğal yöntemlerle yetiştirilmesi ilgili bir sorun değil. Aynı zamanda başkalarının ne yiyip içtiğiyle de çok yakından alakalı, yani çok sosyal bir mesele.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar