Alibeyköy’de kaybolan 20 yaşındaki zihinsel engelli Ece’den dünden beri haber alınamıyor: “Daha önce taciz eden kişi tarafından kaçırılmış olabilir”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İstanbul Alibeyköy’de yaşayan yüzde 50 zihinsel engelli Ece Sömen’den (20) 19 Haziran öğle saatlerinden beri haber alınamıyor. Sömen’i arama çalışmalarının devam ettiğini söyleyen abisi Onur Sömen, Ece’yi görenlerin yetkililere haber vermesini istiyor.

Eyüpsultan ilçesinin Alibeyköy semtinde yaşayan Sömen’e dün saat 14.30’dan beri ulaşılamıyor. Yüzde 50 zihinsel engeli bulunan Ece’nin ailesi ise genç kadının kaçırılmış olabileceğinden şüpheleniyor.

“Daha önce taciz eden kişi Ece’yi kaçırmış olabilir”

Ece’nin son olarak mahalle esnafı tarafından şüpheli bir şahıs ile görüldüğü ortaya çıktı. Ece’nin abisi Onur Sömen, “Kaçırıldığından şüpheleniyoruz. Yanına sadece kimliğini almış. Ece daha önce taciz edilmişti. Kardeşim yüzde 50 engelli ve bu nedenle ondan yararlanmaya çalışan insanlar olabiliyor. Onu daha önce taciz eden kişinin kaçırdığını düşünüyoruz. Ece, engelli ve insanlara çok kolay inanabilyor. Ece’ye biri ‘Gel sana dondurma alayım’ dese Ece o kişiye güvenip gidebilir” dedi.

Sosyal medyadan kamuoyu oluşturana kadar yetkililerin harekete geçmediğini belirten Onur Sömen,“Güvenlik kameraları oluşan kamuoyuyla bugün saat 11.00’den itibaren incelenmeye başladı. Avukatımızın devreye girmesi de bunda etkili oldu” diye konuştu.  

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus