Kasımpaşa’dan üç büyüklere “harcama limiti” jesti: FB ve GS’ye bedelsiz transfer, BJK’nin kampanyasına mali destek

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print


Transfer sezonunun açılmasıyla birlikte Galatasaray, Kasımpaşa’dan kaleci Fatih Öztürk’ü renklerine bağlamıştı. Bu transferden birkaç gün sonra da Fenerbahçe, Kasımpaşa’nın Senegalli golcüsü Mame Thiam ile anlaştığını duyurdu. Fakat her iki futbolcunun da bonservisi Kasımpaşa’da olmasına rağmen, kulüpler transfer ücreti ödemedi.

Fatih Öztürk
Mame Thiam

Kasımpaşa yönetimi bugün, Fenerbahçe’nin Mame Thiam transferini duyurmasının ardından bir açıklama yaptı:

Beşiktaş’ın kampanya reklamları Ciner Medya’da ücretsiz ve sınırsız olarak yayınlanacak.

“İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bütün dünyada olduğu gibi kulüplerimiz de çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Kulüplerimiz; yayın gelirlerinin azalması, seyircisiz oynama, kombine gelirlerinden mahrum kalma gibi gibi çok ciddi maddi kayıpların içerisindedir. 

Kasımpaşa Spor Kulübü; bu zor süreçte tamamı kendisi ile ilgili olmasa dahi takımlarımızın karşılaştığı sorunları gündeme getirmekte ve bunlara çözüm üretmek adına önemli adımlar atmayı bir görevden çok sorumluluk olarak görmektedir. Bu bağlamda; pandemi sürecinden dolayı liglerin 12 Eylül öncesi başlamasının yanlış olacağını ısrarla dile getirdik.  

Ayrıca ligden düşmenin bu sezon olmaması için büyük gayret sarfettik. Yine Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı sınırı kararını ertelemesi konusunda ‘inandığımız gerekçeler’ nedeniyle çaba gösterdik. Türk futbolunun içinde bulunduğu mali çıkmazı daha da derinleştirecek olan, mevcut kulüp başkanlarını görev sürelerinden önceki borçlardan sorumlu kılan, uygulanabilirliği imkansız, haksız rekabeti ve adil olmayan koşulları ortaya çıkaran harcama limitleri konusunu, tüm kulüplerinin lehine olacak şekilde yeniden düzenlenmesi hususunda gayretlerimizi sürdürdük. 

Bilinmelidir ki, Kasımpaşa Spor Kulübü hiçbir kişi ve kuruma borcu olmayan, yıl sonunu kâr ile kapatıp ‘artı bütçe’ sahibi olan, herhangi bir mali problemi bulunmayan bir kulüptür. Bütün gayreti futbolumuzun geleceği adınadır. Tüm bunların yanı sıra Kasımpaşa, Türk futbolunun çok önemli değerleri olarak gördüğü üç güzide kulübümüz Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın önceki yıllardan bugüne gelen mali zorluklarını aşmasını, gelecekte daha güçlü ve başarılı olmalarını, futbolumuzun kalitesinin ve değerinin artması adına bir zorunluluk olarak görmektedir.  

Kasımpaşa Spor Kulübü, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk sporuna katkıyı arttırarak sürdürme kararı almıştır.  Bu noktada; Beşiktaş Kulübü’nün “Bırakmam Seni” kampanyasını desteklemek için Ciner Medya Grubu, siyah-beyazlıların duyurularını kamuoyuna aktarmak adına kampanya süresince sürekli ve sınırsız bedelsiz reklamlarını gruba bağlı kanallarinda yayınlama kararı almıştır. Ayrıca bonservisi kulübümüzde olan birinci kalecimiz Fatih Öztürk’ün Galatasaray Spor Kulübü’nün ihtiyacı ve talebi doğrultusunda, sarı-kırmızılılar ile bu süreçte dayanışmamızı ortaya koymak maksadıyla bedelsiz olarak transferini gerçekleştirdik.  

Rekabetçi ve adil bir lig olması adına gerekli eşit koşulların sağlanması, limit problemi sebebi ile karşılaşılan sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olunabilmesi için Fenerbahçe Spor Kulübü’nün istediği forvet oyuncumuz Mame Thiam’ın herhangi bir rakam konuşmadan kendilerine bedelsiz olarak verilmesine yönetim olarak karar verdik.   

Bu sene 100. yılını kutlayacak olan Kasımpaşa Spor Kulübü, ‘Semtlerin efendisi, efendilerin semti’ sloganıyla, ‘Ben’ değil ‘Biz’ diyen, her zaman olduğu gibi Türk futbolunun sorunlarını kendi sorunu olarak gören, taraftarı, oyuncusu ve teknik kadrosu ile Türk futbolunun yeni yepyeni eskimez ideallerini gerçekleştirme hedefiyle futbolumuza hizmet etmeye devam edecektir.

Kasımpaşa Spor Kulübü bu maksatla; sürdürülebilir rekabetçi ve başarılı bir lig olması için elinden gelen her türlü gayreti geçmişte olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Kasımpaşa Spor Kulübü, genç kuşakların sevgi ve saygı dolu bir spor dünyasına sahip olabilmeleri için katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duymaktadır.  

Yaşasın Türk Futbolu!”

Harcama limitleri yeniden gündemde

Kasımpaşa’nın bu açıklaması ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) açıkladığı harcama limitleri yeniden tartışılmaya başlandı.
TFF 4 Ağustos’ta, bu yıl Süper Lig’de yer alacak 21 takımın harcama limitlerini resmi web sitesinde duyurmuştu. Son şampiyon Medipol Başakşehir önümüzdeki sezon 170 milyon 654 bin 928 TL, Galatasaray, 493 milyon 398 bin 642 TL, Beşiktaş 298 milyon 99 bin 722 TL, Fenerbahçe ise 177 milyon 573 bin 89 TL limitle harcama yapabilecek. Harcama limiti en az olan kulüp Kayserispor oldu. Sarı-kırmızılı ekip, sapma payıyla birlikte 68 milyon 86 bin 401 TL harcayabilecek. Süper Lig’in yeni ekipleri Hatayspor, Erzurumspor ve Fatih Karagümrük’ün harcama limiti ise 105 milyon 971 bin 153 TL olarak belirlenmişti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus