3. Uluslararası İzmir Film Festivali’nin halk oylaması devam ediyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Anadolu Sinema Televizyoncular Meslek Birliği (ASİTEM) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle düzenlenen 3. Uluslararası İzmir Film Festivali’nin adayları belli oldu, noter onaylı halk oylamasıise devam ediyor.

Bir önceki yıl vizyona giren her filmin doğal aday olduğu 3. Uluslararası İzmir Film Festivali kapsamında, “Sinema Filmi”, “Televizyon Dizisi”, “Dijital Dizi” ve “Animasyon Film” olmak üzere dört kategori ve başvurulu kısımda da “Kısa Animasyon”, “Kısa Film” ve “Kısa Belgesel” olmak üzere üç kategori bulunuyor. Müjde Kaynar’ın genel koordinatörlüğünü üstlendiği 3. Uluslararası İzmir Film Festivali, Türkiye’nin tek ana akım vizyon filmleri festivali olma özelliğine sahip. 

En İyi Sinema Filmi dalında “7. Koğuştaki Mucize” 14 dalda, “Bir Aşk İki Hayat” 13 dalda ve “Cinayet Süsü” de 12 dalda aday gösterildi. TV Dizisi kategorisinde “Afili Aşk” sekiz, Dijital Yapım’da “Atiye” altı daldaki adaylıklarıyla öne çıktı.

Hedef beş milyon oy

Festivalin halk oylamalarına yüksek katılım olduğunun altını çizen ASİTEM Başkanı Muammer Sarıkaya, “Geçen yıl 110 ülkeden 4,5 milyon tekil oy kullanıldı, bu yılki hedefimiz 5 milyon tekil oy kullanımını geçmek” dedi. Adayların, uluslararası İzmir Film Festivali’nin internet sitesi üzerinden oylanacağını belirten Sarıkaya, “Oylama süresince İzmir’in 30 ilçe ve merkezinde devam edecek olan açık hava gösterimleri yeniden sinemayla iç içe olmamızı sağlayacak. Halkın tercih ettiği adaylar ödül gecesinde Altın Artemis heykelinin sahibi olacak” diye konuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus