Özgür gazeteciliğe destek olun
Search
Close this search box.

Gomaşinen (34): Abdullah Gül ile 30 yıllık tanışıklıktan kesitler

Abdullah Gül ile 1991 genel seçimlerinde RP Kayseri adaylığı sırasında tanıştım. O günden bu yana kendisiyle milletvekili, devlet bakanı, başbakan, dışişleri bakanı, cumhurbaşkanı ve köşesinde eski bir siyasetçi olarak Türkiye ve dünyanın değişik yerlerinde karşılaştım, sohbet ettim ve röportaj yaptım. Gazetecilik anılarımın 34. bölümünden bu 30 yıllık tanışıklıktan bazı kesitleri anlattım. Yayına hazırlayan: Zübeyde Beyaz  […]

Gomaşinen (2): Tezkerenin 1 Mart 2003’te TBMM’de kabul edilmemesiyle Erdoğan ve AKP’nin direkten dönmesi

Amerikan askerlerinin Irak’ın işgali için Türkiye topraklarında konuşlandırmasını öngören tezkerenin 1 Mart 2003’teki TBMM kapalı oturumunda kabul edilmemesi, hem Recep Tayyip Erdoğan, hem AKP, hem de Türkiye için gerçek anlamda bir dönüm noktası olmuştu. AKP iktidarının ilk aylarında Erdoğan’a rağmen yaşanan bu olay, bugünlerdeki tek adam rejimini anlamayı kolaylaştırabilir. Yayına hazırlayan: Gülden Özdemir  Merhaba, iyi […]

Libya’da ne işimiz var?

Ruşen Çakır, Libya’ya asker gönderme fikrini neden yanlış bulduğunu anlattı. Yayında sözü edilen İlhan Uzgel’in yazısını okumak için tıklayınız Yayına hazırlayan: Şükran Şençekiçer Merhaba, iyi günler. Bugün ikinci yayını yapıyorum. Daha önce sözünü vermiş olduğum Libya tezkeresi ile ilgili görüşlerimi aktarmak istiyorum. Başlıkta da görüldüğü gibi bu tezkereye olumlu bakan birisi değilim. Bunu birazcık anlatmaya […]

Turhan Çömez anlattı

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/309034042″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /] Yayına hazırlayan: Şükran Şençekiçer Merhaba, iyi günler. Bugün Londra’yla Skype üzerinden bir yayın yapacağız ve Turhan Çömez’le konuşacağız. Turhan Çömez’i bilmeyenler için kısaca söyleyelim. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ilk yıllarında Recep Tayyip Erdoğan’ın özel kalem müdürüydü. Aslen cerrah. Daha sonra AK Parti’den milletvekili oldu, ama daha sonra bir […]