Joe Biden ilk ziyaretini TBMM’ye yaptı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden,Ankara’daki İlk ziyaretini gerçekleştirdi. Biden, Ankara’daki ilk temas için TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile bir araya geldi.

Esenboğa Havalimanına indikten sonra TBMM’ye geçen Biden’ı TBMM Başkanı İsmail Kahraman karşıladı. Güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olduğu görüşme basına kapalı olarak başladı.
Biden ve heyetinin görüşme sonrası 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombalanan meclis binasında incelemelerde bulunacağı bildirildi. Joe Biden, açıklamasında 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak “15 Temmuz görüntüleri bana 11 Eylül’ü hatırlattı, sizinle empati kuruyoruz” dedi.

Biden Protesto edildi

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ‘ın Çankaya Kökü’ne gidişi sırasında bir grup eylemci tarafından dövizlerle protesto edildi.

Cinnah Caddesi üzerinde toplanan kalabalık Çankaya Köşkü’ne geçişi sırasında Biden’ın konvoyunu protesto etti. Üzerlerinde ”Biden, Baydın” ve ” ‘Eğer Amerikan Kongre üyeleri darbe girişimine karşı açıklamalar yaparken, Senato binası bombalansaydı ne yapardın?” yazılı dövizlerle protesto gösterisi gerçekleştiren grup, protestonun ardından dağıldı.

Yayına hazırlayan: Recep Berber

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus