Keten İnşaat’ın sahipleri gözaltında

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Keten İnşaat’ın sahipleri Rıza Keten ve Selahattin Keten dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Dosyayla ilgili gizlilik kararı alındı.

Keten İnşaat’ın sahipleri Rıza Keten ve Selahattin Keten organize suçlar şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. Habertürk Gazetesi Muhabiri Nihat Uludağ’ın haberine göre ise iki kardeş Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş cinayeti kapsamında gözaltına alındı. Söz konusu cinayet kapsamında başlatılan soruşturmada aralarında saldırganın da bulunduğu 10 kişi gözaltına alınmış 6’sı tutuklanmıştı.

keten

Sanık Avcı, Keten kardeşleri suçlamıştı

Cemil Candaş cinayeti ile ilgili açılan davanın sanıklarından Hacı Avcı Mart ayında yapılan duruşmada Rıza Keten ve Selahattin Keten’i şu cümleler ile suçlamıştı.

“Selahattin Keten, Hayri başkan (Hayri İnönü) dahil birçok kişiyle sorun yaşadı. Başkanla konuştum projenin olmayacağını söyledi. Ben de bunu anlattım Selahattin Keten’e. O da ‘Ben bu başkan yardımcısını dövdüreceğim. Hayri başkan randevu da vermiyor’ dedi. Cemil Candaş tehdit alıyordu zaten. Kendisi bana anlatmıştı. ‘Burada 30 senedir bir çete var. Bunu kırmam gerekiyor’ diyordu. İş, Keten’le çıkmaza girdiği için Selahattin Keten ‘Onu dövdüreceğim. En azından bir yumruk attırayım’ dedi. Ben de Engin Gölve’ye (davanın bir diğer sanığı) ‘Bir müdür dövülecek’ dedim. Sonra Selahattin’i arayıp ‘Birini buldum ama nasıl olacak diyor’ dedim. O da ‘Rıza’yı göndereceğim’ dedi. Olay olduktan sonra Selahattin Keten aradı beni. Neler olduğunu sordu. Rıza Keten’in ruhsatlı silahı vardı.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus