70’lerin efsane pop grubu İsveçli ABBA 2 yeni parça için yeniden stüdyoya giriyor

İsveçli müzik grubu ABBA, 35 yılın ardından yeniden iki şarkı hazırlamak için stüdyoya girdiklerini açıkladı.

Haber ABBA hayranlarına grubun instagram hesabından duyuruldu.

View this post on Instagram

❤️ #abbaofficial #abba

A post shared by @ abbaofficial on

 

Bu yıl Aralık’ta yayınlanacak şarkılardan birinin adının “I Still Have Faith In You” olduğu söyleniyor

ABBA, 1974 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Waterloo” isimli şarkı ile İsveç’i temsil etmiş ve yarışmayı kazanarak dünya çapında şöhrete kavuşmuştu. ABBA 10 yıl gibi kısa bir sürede 9 Albüm ile en çok dinlenilen pop gruplarından biri olmuştu.

1970’lerin başında başladığı müzik macerasına 1982’de ara veren grup böylece 35 yıl aradan sonra yeniden dünya listelerinde yer alacağa benziyor.

Adını grup üyelerinin isimlerinin baş harflerinden alan ABBA Mamma Mia ve Dancing Queen gibi şarkılarıyla hala dünya çapında en çok dinlenen pop grupları arasında yer alıyor.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar