Adnan Oktar gözaltında: “Bu operasyonu İngiliz istihbaratı istedi”

Adnan Oktar ve tarikatına yönelik sabaha karşı başlatılan operasyonda Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 79 kişi gözaltına alındı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan ve 235 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilen operasyon devam ediyor. Adnan Oktar’a yöneltilen suçlamalar arasında suç örgütü kurmak, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması ve alıkonulması ve casusluk yer alıyor. Ayrıca operasyonla birlikte Oktar’ın mal varlıklarına el konuldu ve şirketlerine de kayyum atandı.

1

12

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama ise şöyle:

’Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır’’.

11

Oktar: ‘‘Erdoğan’ın bildiğini düşünmüyorum’’

 Adnan Oktar, Çengelköy’deki evinden gözaltına alınmadan önce telefonla Cumhuriyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Oktar, “İngiliz istihbaratı bize uzun süredir operasyon yapmak istiyor. Bu konuda Türkiye’ye heyet gönderildi. Tayyip Bey’in İngiltere ziyareti sırasında bu talep kendisine iletildi” dedi.

Seçimlerde Erdoğan’ı desteklediklerini ve operasyon sebebiyle kırgın olmadığını, şaşkın olduğunu belirten Oktar, “Biz vatanına milletine bağlı insanlarız. PKK’ye, vatan millet düşmanlarına operasyon yapılması gerekirken bize yapılıyor. Bu operasyondan Tayyip Bey’in de İçişleri Bakanı’nın da haberi olduğunu düşünmüyorum” dedi.

9

10

Tarkan Yavaş: “Camiamıza karşı bir komplo hazırlığı olduğunu 28 Haziran’da duyurmuştum”

 Milli Değerleri Koruma Vakfı Başkanı Tarkan Yavaş, operasyon başlatıldıktan sonra Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

3

Yavaş, paylaştığı  dört sayfalık açıklamanın sonuna Cumhurbaşkanlığı ve Adalet Bakanlığı dahil birçok kuruma gönderdiği notunu da düştü.

4

5

6 

7

Ceylan Özgül: “Türkiye ortaya çıkacaklara daha çok şaşıracak”

 Adnan Oktar’ın ekibinin eski üyesi Ceylan Özgül operasyon haberlerinin ardından Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

2

Düzenlenen operasyon ile gözaltına alınanlar arasında Oktar Babuna’nın da olduğu belirtildi.

8

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar