“Soul müziğin kraliçesi” Aretha Franklin hayatını kaybetti

Yaklaşık bir yıldır kanser tedavisi gören 76 yaşındaki Aretha Franklin, ABD’nin Detroit şehrinde hayatını kaybetti. Hafta başında, basına yansıyan haberlerde Franklin’in durumunun ağırlaştığı 4 ay içinde 28 kilo verdiği ve kanserin giderek ilerlediği söylenmişti. 2017 yılının Şubat ayında ise, Aretha Franklin emekliliğini açıkladı.

70 yıldır şarkı söyleyen Aretha Franklin, “Soul müziğin kraliçesi” olarak anılıyordu. Yaklaşık 40 yıldır Billboard tarihinin en ünlü kadın sanatçısının rekorunu elinde tuttu. Aynı zamanda kariyeri boyunca 18 Grammy Ödülü aldı ve 1987’de Rock & Roll Hall of Fame’a ilk giren kadın oldu.

Franklin’in 2011’den itibaren pankreas kanseriyle mücadele ediyordu. Geçen Kasım ayında 42. ve son albümü “A Brand New Me” yayınlandı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar