Gazeteci Baki Şehirlioğlu hayatını kaybetti

Uzun süredir kanser tedavisi gören deneyimli gazeteci Baki Şehirlioğlu 72 yaşında hayatını kaybetti. Şehirlioğlu’nun cenazesi, 30 Ekim Salı günü Bodrum Gündoğan’da, öğle namazının ardından defnedilecek.

1946 yılında Çankırı’da doğan Baki Şehirlioğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nun ilk mezunları arasındaydı. Meslek hayatına 1968 yılında TRT’de muhabir olarak başlayan Şehirlioğlu, Anadolu Ajansı’nda Redaktör olarak görev yaptı. Atv, Star, CNN Türk televizyonlarının da Ankara temsilciliği görevinde bulunan Şehirlioğlu, 2018 yılında Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’nü aldı. Son yıllarda eşi Emel Şehirlioğlu’yla Bodrum’da yaşayan Şehirlioğlu, çok sayıda televizyon habercisi yetiştirdi.

Baki Şehirlioğlu’nu, eski çalışma arkadaşlarından Ferhat Boratav anlattı:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar