Osman Kavala’nın arkadaşları Silivri’den seslendi: “Kavala derhal serbest bırakılsın”

Osman Kavala’nın arkadaşları, 3 Kasım Cumartesi günü Silivri Cezaevi’nde ortak bir açıklama gerçekleştirdi. Sanatçı, akademisyen, aktivist ve siyasetçilerden oluşan grup, 1 Kasım 2017’den beri Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala için, “derhal serbest bırakılsın” çağrısında bulundu.

Açıklamada, 370 gündür iddianamenin hazırlanmadığı ve dosyadaki gizlilik kararı dolayısıyla avukatlarının bile Kavala’nın dosyasına ulaşamadığı vurgulandı. Sanatçı İz Öztat tarafından okunan açıklamada, “Kavala’nın bu şekilde özgürlüğünden yoksun bırakılması, işkenceden farksızdır” denildi.
Açıklama, “Osman Kavala derhal serbest bırakılsın” sözleriyle son buldu.
Video-Haber:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar