Musul’da IŞİD’in insanları atarak idam ettiği binanın önünde konser verildi

IŞİD’in 2014 yılında işgal ettiği Musul, 3 yıl süren mücadelenin ardından Temmuz 2017’de IŞİD’den temizlenmişti. Irak ordusu ve ona destek veren IŞİD karşıtı unsurların işgalden kurtardığı Musul, yıkık binalardan oluşan bir şehre dönüşmüş, savaşın izleri her sokakta görülür olmuştu.

Savaşın ve işgalin izlerini silmeye çalışan Musul’da uzun bir aradan sonra geçen hafta patlayıcı yüklü bir araçla bir lokantaya düzenlenen, 4 kişinin öldüğü 12 kişinin yaralandığı terör saldırısı Musul halkına IŞİD’in işgal günlerini hatırlattı.

 

Musul bu terör saldırısıyla sarsılsa da savaşın ve işgalin yaralarını sarmaya devam ediyor. Musul’da IŞİD tarafından infazların gerçekleştirildiği 6 katlı bir binanın önünde düzenlenen konser de müzikle savaşın ve işgalin izlerini silmek için gösterilen çabalardan biri. İşte, Musul Media Platform’un drone ile çekip hazırladığı konser videosu:

 

 

 

 

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar