Dramaqueer Sanat Kolektifi’nin Tarlabaşı’ndaki yeni mekanı sergiyle açıldı

“Toplumsal cinsiyet ve beden politikaları üzerine kafa yorarken, yanlarına popüler olanı da alıp, drama meyilli hallerini queer tavırlarıyla birleştiren” çalışmalar üreten ve 2013’ten bugüne farklı şehirlerde pek çok sergi ve atölye benzeri etkinlikler düzenlemiş olan Dramaqueer Sanat Kolektifi, Tarlabaşı’ndaki yeni mekanlarını sergiyle açtı.
2 Kasım’da açılışı yapılan ve dün sona eren sergide, açılışa özel yapılan çalışmaların yanı sıra, daha önce sergilenmiş olan çeşitli eserler de yer aldı.
Medyascope.tv olarak izlediğimiz sergide, Dramaqueer’cilerle dernekleşme sürecinde mekanın kendileri için anlamını ve bundan sonra neler yapacaklarını konuştuk:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar