Erdal Güven, beş yılı geride bırakan Diken’i anlattı: “Bizim yaptığımız türden gazeteciliğe ihtiyaç vardı”

Diken, beş yılı geride bıraktı. Genel Yayın Yönetmeni Erdal Güven, Diken’in geldiği noktayı ve yarattığı farkı Medyascope.tv’ye anlattı.

“Ana akım medyanın asli işlevini yerine getiremez durumda olduğu ortamda objektif haber alma hakkına katkıda bulunuyoruz” diyen Erdal Güven, kendilerini “muhalif yayın organı” olarak tanımlamadıklarını söyledi.

“Yaptığımız işi objektif, adil gazetecilik olarak tanımlasak da bugünkü koşullarda ‘muhalif yayın organı’ damgası yiyorsunuz, ‘muhalif haber sitesi’ olmanın getirdiği kısıtlar oluyor” diyen Güven, “tek kıstaslarının yaptıkları haberlerin doğru olması, insanları bilgilendirmeye yönelik olması, köşe yazarlarının da özgürce fikirlerini dile getirebilmesi” olduğunu belirtti.

Erdal Güven’le yaptığımız söyleşinin tamamı:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar