Sultanbeyli’de CHP’nin AKP’den transfer adayı işe yarayacak mı?

Sultanbeyli, AKP’nin kalesi olarak bilinen İstanbul ilçelerinden biri. 2014’teki yerel seçimlerde AKP’nin Sultanbeyli’deki oy oranı yüzde 61,2’ydi, AKP’yi yüzde 14,4 ile Saadet Partisi takip etmişti. Önemli oranda Kürt seçmenin bulunduğu ilçede HDP’nin oy oranı yüzde 11,6’ydı. CHP ise yüzde 7,04 ile ilçede dördüncü partiydi.

Sultanbeyli’de AKP, halen Belediye Başkanı olan Hüseyin Keskin’i, ikinci parti olan Saadet Partisi Muhammet Fethullah Bülbül’ü, CHP ise eski AKP’li belediye başkan yardımcısı Ayhan Koç’u aday gösterdi. 

Kamera: Gamze Elvan / Kurgu: Büşra Cebeci

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar