Şule Çet davasından izlenimler

Haber: Özgür Özdemir & Kurgu: Sahra Atila

29 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da bir iş merkezinin 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili dava Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand tutuklu olarak yargılanıyor. Sanıklar “cinayet”, “nitelikli cinsel saldırı” ve “hürriyeti tahdit” suçlarından 39 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Mahkeme salonunda Şule Çet’in ailesinin yanı sıra, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, CHP İstanbul milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal ile çok sayıda avukat vardı.

Davayı izleyen milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu, Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu, avukat Deniz Aksoy ve Halkevleri Kadın Sekreteri Nebiye Mertürk davaya dair izlenimlerini paylaştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar