Ankara’ya yürüyen Maltepeli CHP’lilerden Kenan Otlu: “Halkı tehdit eden ve mal varlığını açıklamakta zorlanan adaylara karşı yürüyoruz”

CHP’nin Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak Ali Kılıç’ın açıklanmasının ardından yönetim kurulunun istifa kararı aldığı CHP Maltepe İlçe Örgütü üyesi bir grup, Ankara’ya yürümeye devam ediyor.

Yürüyen gruptan CHP İstanbul Gençlik Kolları eski Başkanı Kenan Otlu, Medyascope.tv’ye verdiği röportajda, yürüyüş sebeplerinin en başında insanların artık çürümüş siyaset anlayışına ve siyasetçilere güvenmemesinin geldiğini söyledi.

Otlu, CHP’de de başta Urfa-Siverek ve İstanbul-Maltepe olmak üzere aday belirleme sürecinde  partinin ilke ve ideolojilerine uygun olmayan adayların belirlendiğini; Urfa’da halkı tehdit eden Mehmet Fatih Bucak’ın, Maltepe’de ise mal varlığını açıklamakta sıkıntı yaşayan Ali Kılıç’ın aday gösterilmesine karşı olduklarını ifade etti.

Otlu, yürüyüşün sebeplerinden birinin de Türkiye’deki büyük inşaat şirketlerinin siyasi partilere aday dayatması ve aday belirleme süreçlerine müdahale etmesi olduğunu belirterek, “Bunun en az olduğu parti CHP’ydi. Bu noktada, CHP’nin diğer partilere benzememesi için yürüyüşe geçtik” dedi.

Otlu son olarak, yürüyüşe geçtikleri günden itibaren CHP Genel Merkezi’nden kendileri ile resmi olarak iletişime geçen kimsenin olmadığını ama genel merkezin yürüyüşü yakından takip ettiğini bildiklerini söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar