Ankara’ya yürüyen Maltepeli CHP’lilerden Kenan Otlu: “Halkı tehdit eden ve mal varlığını açıklamakta zorlanan adaylara karşı yürüyoruz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

CHP’nin Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak Ali Kılıç’ın açıklanmasının ardından yönetim kurulunun istifa kararı aldığı CHP Maltepe İlçe Örgütü üyesi bir grup, Ankara’ya yürümeye devam ediyor.

Yürüyen gruptan CHP İstanbul Gençlik Kolları eski Başkanı Kenan Otlu, Medyascope.tv’ye verdiği röportajda, yürüyüş sebeplerinin en başında insanların artık çürümüş siyaset anlayışına ve siyasetçilere güvenmemesinin geldiğini söyledi.

Otlu, CHP’de de başta Urfa-Siverek ve İstanbul-Maltepe olmak üzere aday belirleme sürecinde  partinin ilke ve ideolojilerine uygun olmayan adayların belirlendiğini; Urfa’da halkı tehdit eden Mehmet Fatih Bucak’ın, Maltepe’de ise mal varlığını açıklamakta sıkıntı yaşayan Ali Kılıç’ın aday gösterilmesine karşı olduklarını ifade etti.

Otlu, yürüyüşün sebeplerinden birinin de Türkiye’deki büyük inşaat şirketlerinin siyasi partilere aday dayatması ve aday belirleme süreçlerine müdahale etmesi olduğunu belirterek, “Bunun en az olduğu parti CHP’ydi. Bu noktada, CHP’nin diğer partilere benzememesi için yürüyüşe geçtik” dedi.

Otlu son olarak, yürüyüşe geçtikleri günden itibaren CHP Genel Merkezi’nden kendileri ile resmi olarak iletişime geçen kimsenin olmadığını ama genel merkezin yürüyüşü yakından takip ettiğini bildiklerini söyledi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus