76 ilde FETÖ operasyonu: 1112 kişiye gözaltı kararı

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, FETÖ örgütlenmesine yönelik Türkiye çapında büyük bir operasyon başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, 1112 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Operasyon 76 ili kapsıyor. Hedefte, 2010’da yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı’nın sorularını çalmak ve almakla suçlanan kişiler var. İddiaya göre, FETÖ üyeleri yazılı sınav öncesinde sorulara erişti ve bunları dağıttı. Operasyon, soruların verildiği tespit edilen illerde eş zamanlı olarak yapılıyor.

Ankara’da da sınav sorularını alarak komiser yardımcısı olan 45 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilerek, 16 ilde operasyon başlatıldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar