Sanayi üretimi %9,8 imalat sanayi üretimi %10,8 daraldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık 2018’e ait sanayi üretim endeksi verilerini açıkladı. Buna göre Aralık 2018’de sanayi üretimi, Kasım 2018’e göre %1,4, 2017 yılının Aralık ayına göre ise %9,8 oranında azaldı.

Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde ise Aralık 2018’de, 2017’nin Aralık ayına oranla en yüksek azalmanın, %10,8 ile imalat sanayi sektöründe olduğu görülüyor. Veriler madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksinin %2,1, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksinin de %1,2 azaldığını ortaya koyuyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar