Galatasaray Üniversitesi’nin 2013’te yanan binasındaki restorasyon bitmek üzere

Galatasaray Üniversitesi’nin 2013’te yanan 147 yıllık binasındaki restorasyon bitmek üzere. Önceden İbrahim Tevfik Efendi Sahil Sarayı olarak bilinen ve 1992 yılında temeli atılan Üniversite’nin “sahil tarafındaki” bina, 22 Ocak 2013’te çıkan yangında büyük hasar almıştı. Binanın restorasyonu, altı yıl sonra nihayet tamamlanmak üzere.

2013’teki yangında ölen ya da yaralanan olmazken bina çok büyük hasar almıştı. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın kaynaklarıyla 30 Mayıs 2016’da başlayan restorasyon iki yılı aşkın bir süre devam etti ve çatının tamamlanmasını dış cephenin restore edilmesi takip etti. Şimdi binanın içinde devam eden çalışmaların kısa sürede bitirileceği ifade ediliyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar