Fenerbahçe’den 4 Nisan protestosu

Fenerbahçe Spor Kulübü, futbol takımı kafilesinin Çaykur Rizespor maçından dönerken 4 Nisan 2015’te Trabzon Sürmene’de uğradığı silahlı saldırının faillerinin dört yıldır açığa çıkarılmamasını, sosyal medya hesaplarını, internet sayfası ve televizyon kanalını karartarak protesto etti.

Süper Lig’in 2014-2015 sezonunun 26. haftasında deplasmanda Çaykur Rizespor ile karşılaşan Fenerbahçe, mücadeleyi 5-1 kazanmıştı. Maçın ardından kafile, Trabzon Havalimanı’na gitmek için otobüs ile Rize’den Trabzon’a hareket etmişti. Futbolcu ve yöneticileri taşıyan otobüs, Sürmene ilçesi girişinde silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırıda yaralanan otobüs şoförü Ufuk Kıran, takımın doktoru tarafından yapılan ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılmıştı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, saldırının faillerinin bulunmaması nedeniyle, kulüp televizyonu, internet sayfası ve sosyal medya hesaplarını geçici süreyle protesto amaçlı dondurdu. Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkı’nda bulunan Alex de Souza heykelinin de üstü siyah bir bezle örtüldü.


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar