Shane Long’dan Premier League tarihinin en erken golü geldi

İngiltere Premier League’inin 35. haftası devam ediyor. Dün akşam oynanan Watford-Southampton maçında, başlama düdüğünün hemen ardından Southampton’ın golü geldi. Fırsatçılığını konuşturan İrlandalı Shane Long, 7. saniyede attığı gol ile Premier League tarihinin en erken golünü ağlara göndermiş oldu.

1-1 biten maçta Watford’un golü ise 90. dakikada Andre Gray’den geldi.

Premier League’de atılan en erken gollerin sıralaması şöyle:

Tottenham Hotspur efsanesi Ledley King, 2000-2001 sezonunda 10. saniyede Bredford City karşısında golü buldu.

Newcastle United’ın ve İngiliz futbolunun unutulmaz ismi Alan Shearer 2002-2003 sezonunda Manchester City ile oynadıkları maçta 10.4 saniyede topu City ağlarına gönderdi ve Premier League tarihine bir çentik daha attı.

2000-2001 sezonunda Leeds United forması giyen Mark Viduka, 11. saniyede Charlton’a karşı attığı gol ile o dönemin en erken golüne imza atmıştı.


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar