Leeds United’dan nadir görülen Fair-Play örneği

İngiltere Championship takımlarından Leeds United, yaptığı centilmenlik örneği ile Premier League’e doğrudan katılma umudunu tüketti.

Aston Villa ile karşı karşıya geldikleri mücadelede 72. dakikada Villa forması giyen Jonathan Kadjia yerde kaldı. Leeds’li futbolcular oyuna devam edip Klich ile golü bulunca ortalık karıştı. Saha içi yaşanan arbedenin ardından Aston Villa forması giyen El Ghazi 75. dakikada kırmızı kart gördü.

Olayların durulmasının ardından Leeds United’ın Arjantinli teknik direktörü Marcelo Bielsa oyuncularına santra vuruşundan sonra topa müdahale etmemelerini söyledi. Böylece Aston Villa mücadeleyi 1-1 tamamladı. Bu Fair-Play örneğinden sonra Leeds United’ın puan tablosunda üzerinde olan rakibi Sheffield United ile puan farkı 5’te kaldı. Leeds, Premier League için Play-Off oynamak zorunda.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar