YSK’nın kararı Ekrem İmamoğlu’na Twitter’da 180 bin takipçi kazandırdı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali kararı Twitter kullanıcılarının yoğun tepkisine yol açtı. Kimi kullanıcılar tepkisini tweet atarak gösterirken, kimi de İBB’nin Twitter hesabını takipten çıkardı. Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almasından sonra takipçi sayısı artan İBB’nin Twitter hesabı, YSK kararından sonra düşüşe geçti. İmamoğlu’nun Twitter hesabında ise, tam tersi oranda artış yaşandı.


İBB, Ekrem İmamoğlu’yla gelen takipçisini kaybediyor

İBB’nin Twitter hesabı, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün etkileşimini artırdı. 17 Nisan’da 367 bin takipçisi olan hesap, bir gün içinde bu sayıyı 455 bine çıkarmıştı. İBB hesabı, YSK’nın kararının ardından iki gün içerisinde tam 75 bin takipçi kaybetti. Ekrem İmamoğlu’nu da takipten çıkaran hesap, İmamoğlu ile ilgili paylaştığı tweetleri sildi.


İBB’nin İmamoğlu’yla ilgili attığı tweetler.

İmamoğlu’na 180 bin yeni takipçi

Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyası sürecinde sosyal medyayı en aktif kullanan siyasetçi oldu. Özellikle genç seçmene sosyal ağlardan ulaşmaya çalışan İmamoğlu, özel sosyal medya içerikleriyle en fazla etkileşim alan adaylar arasında ilk sıralarda yer aldı. Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaşanan her gelişme Twitter hesabını da etkiledi. İmamoğlu, aday olduğunda 55 bin, 31 Mart gecesi 487 bin, mazbatayı aldığı gün 57 bin ve YSK’nın seçimleri iptal etmesiyle 180 bin takipçi kazanarak, takipçi sayısını 2 milyon 211 bine çıkardı.

YSK’nın kararından sonra İmamoğlu’na Twitter’dan destek sadece paylaşımlarla değil, anlık takipçi sayısının artmasıyla da geldi. 6 Nisan’da 2 milyon 31 bin takipçisi olan İmamoğlu’nun şu anda 2 milyon 211 bin takipçisi var.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus